Pasiilgau

Svetainė skirta knygai "Pasiilgau... (arba) mes vienas kito angelai" Ši knyga - tai meno kūrinys,bei Airijos lietuvių bendruomenės mokyklos "Keturi vėjai" metraštis. Knyga šiuo metu ruošiama, ją tikimės išleisti šiais, 2006, metais.

2006-04-30

...išmoksiu būti žmogumi...


...tiek daug yra parašyta knygų, kaip būti sėkmingu ir stipriu žmogumi. Būk ištvermingiausias, atkakliausias- sako mums. Kartais, besikaunant su kasdieninias išbandymais, nebepastebiu nieko...eidama namo po sunkios darbo dienos, pykstu, jog ir vėl tamsu. Pamirštu, kad naktinis dangus yra nusietas sidabrine mėnulio šviesa, kuri pas mus keliauja net 384,400 kilometrų, kad mūsų milžiniška planeta sudaryta iš mažutėlių atomų, kurių niekas nėra matęs gyva akimi, o visdėlto...tik jiems jungiantis ir ''bendradarbiaujant'' atsiranda tikroji gyvybė...pamirštu ne tik mokslinius stebuklus, bet ir žmogiškuosius...nuobodūs bendradarbiai, vis nenustojantis nurgzti darbdavys, nepastabūs autobusų vairuotojai, pavargęs ir triukšmingas miestas. Viskas atrodo taip svetima, šalta...
Kai labai suspaudžia širdį skambinu į Lietuvą. '' Sunku man''- sakau- ''nesiseka''. O kitam telefono gale išgirstu savą balsą- '' tu jau nugalėjai, tu išmokai mylėti kitus''.
Ir penktadienio rytą, autobuse, mobiliuoju telefonu čiauškančiai moteriškei, pakeliu nukritusius ant žemes raktus, pradedu skaičiuoti veltui išdalintas praeivių šypsenas, pamojuoju šaligatviu bėgančiam pypliui ir prisimenu- ryt šeštadienis.
...ryte, susitikę mokyklėlėj, apsikabinam. Visi suprantam- čia mūsų mažytė Lietuva. Nereikia stengtis pirmauti, viskas yra tikra. Čia niekas neturi būti geriausias, stipriausias, ištvermingiausias. Čia tiesiog būni savimi...ir, kai po 3 valandų važiuoju autobuse namo, suprantu, kad išmokau dar daugiau- kaip atleisti, ieškoti kompromisų, suprasti aplinkinius, tikėti savimi ir kitais...žingsnis po žingsnio, mokausi būti žmogumi.
nepamirškite, nors retkarčiais, pakelti akių į naktinį dangų


su meile

Laura

2 Comments:

At 12:49 priešpiet, Blogger Jurga said...

Kiek silumos, ramybes ir nuosirdumo!
Koks nenuslopstantis tikejimas stebuklais! Jei kuria diena neuztiksi stebuklo savo kiemo kertelese - sukurk ji pati - tereikia nusisypsoti pasauliui ir ta sypsena uzrasyti, ispiesti, isdainuoti. O tu gali sypsotis!
Tavo Jurga

 
At 8:40 popiet, Blogger Jurga said...

Atgal I vaikyste


Geltonas, sidabru zaizaruojantis pajurio smelis. Svytintis visas, karstos saules spinduliu ismyluotas. Toleliau nuo kranto, kur smelis purus it sausainis, sumaistis didziausia. Sukavimai, spygavimai, riksmai pajuriu ritas.Gausybe ivairiaspalviu kepuraiciu tik sokineja, svytruoja.
Geresnes akis turintis, gali ten iziureti kruva bambyzu. Visi kaip tikri suauge - kepureti. Kurio raudona, kurio su kaspineliu, o kito net su uzrasu ‘As jau vyras’. Visi susirupine saukia ir smeli zarsto. Vienas pritupdamas pilnas rieskucias I toli sviedzia. Tiesa, net pargriudamas kartais. Kitas, ziurek, rausva kibireli iskeles, taikos per kitu galvas sliukstelt. Laimingesnieji spalvotais kastuveliais I salis svaistos. Visi tik zeria, tik zeria, skaistu smeli purena. Smeliukas kyla, pasklinda silto vejelio pagautas, ir atgalios pas bambyzus pargrizta. Pargryzta ir I akis, I burnas bei nosis pazyra. Purvini, apisasaroje, smeletom lupom burys dar nirsiau rankutem mosuoja ir irankius tvirciau delniukuose spaudzia.
Na o prie juros dar vienas pulkas zmogeliuku mazuju. Sitie nerekia ir neburnoja, sitie is smelio pilis rencia. Krauna is smilciu, linksmo vejelio nesiojamu. Puraus it sausianiai, nuo bambyzu rekianciu parnesto.
Vat jums ir misle siulau iminti. Ar prie barstanciu ar prie rinkeju geriau pasilikti….

Mindaugas

 

Rašyti komentarą

<< Home